vajinismus tedavisi ücreti

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken sadece problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli aynı eşeysel fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada benzer engel varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına miktarda yaygın tek şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî münasebet ile alakadar yerleşmiş bazı olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir kez ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla spesiyal birleşik yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları sebebiyle benzer buraya tıklayın jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir benzer problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziki tutulmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. Kızlık zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin yalnız tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, eşeysel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe ön duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle tamamlanmak üzere bir hayli psikolojik sorunlara niçin olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ücreti”

Leave a Reply

Gravatar